ויקינגים, אמנים מיוסרים וד

ויקינגים, אמנים מיוסרים וד"ש מג'יין אוסטין

במהלך שש השנים האחרונות ניהלתי חנות ספרים.

הווה אומר הייתי עדה למהפכה הגדולה בעולם הספרות שהצילה את מיטב רשתות הספרים מפשיטת רגל. להלן- חמישים גוונים של אפור.

לא. זו לא ההמלצה.

הז'אנר תפס תאוצה חסרת פרופורציה כאש בשדה קוצים. טרילוגיות על פנטלוגיות מחרמנות נכתבות בזמן שאתם קוראות רשומה זו. כשסידרנו את חנות הספרים ברמת ישי לקראת פתיחה, חברתי (שאין כמוה) שורקה- סידרה לי ספריה שלמה שכזו- שבהחלט עזרה לי להגיע ליעד המכירות מידי יום.

רובן ככולן- שיסלח לי אלוהי הפלירט והתסכול המיני- לא דגדגו את ספרי שלגי שנמצאו בספריות בארץ מאז ומעולם. התואר מסוקס, והפועל לחפון- יצאו שוב מהארון והפכו לגיטימיים שנית.

וואו. תחזיקו אותי.

מה שעיני לא נבדק דיו (אל תדאגו- בשביל זה אני פה).

אילו הרומנים הטובים, החכמים, אלו שלא ייעלמו תוך עשר דקות בדיוק אל תוך השיכחון שלי. ומצד שני- כפי הנראה, לא יילמדו לבגרות, או באוניברסיטה.

אלו שעושים לך לב קצת רך ופחות עוקצני, מזכירים לך מה חשוב ושגם שועלות קרבות ותיקות ומנוסות וקצינות לב שבור ראשיות- יכולות קצת לנוח. ולהניח את ראשן על כתפו המסוקסת של ויקינג זה או אחר (או אמן מיוסר, או עלם חמודות מחוספס ומעיר, או מליונר שמור היטב- הקיפי את התשובה הנכונה).

פעם זו היתה ג'יין אוסטין, שלה אקדיש קצת יותר מפסקה.

בשנים האחרונות מצאתי שתיים. לא מושלמות אבל בהחלט ראויות מאוד מאוד, ולמעט נפילות מזעריות מאוד שווה לתת לכל ספר שלהן מקום ליד המיטה, בסוף שבוע או ברגע של שקט- שמזתומרת – יש לנו שפע מהם...

אז למי שלא מכירה- שווה להכיר את ג'ניפר ויינר ואת אמילי גיפין.

למי שכמוני – מנסה לתרגל את האנגלית של עצמה- הן ממש אפשריות לקריאה באנגלית ואפילו קריאה מענגת ולא מסובכת לרמה של 5 יחידות בתיכון מחזור 1990.

אז זה הזמן לגנוב בכל זאת שתי דקות של שפיות רומנטית ולא ממש מפגרת.

ובעיני?! מחרמנת פי כמה.