ספרים לחופש וחופש בספרים

ספרים לחופש וחופש בספרים

בחלק לא מבוטל מהזמן בו מכרתי ספרים - באו לבקש ספרים לחופשה.

אלוהים - כמה אחריות.

תנסו רגע להיזכר בספר שלקחתם אתכם לחופש. אצלי לפחות- ככה נראה החופש. יצאתי לחופש עם הגיבורות של ג'ניפר ויינר באנגלית עם little eartquakes וככה נראה הנופש שלי בטורקיה, עם המשפחה ואיתן. 
מה לעזאזל אני עושה כשמחפשים ספר לחופש ומעדיפים ספרי שואה? נופש שנחלק בין הקריביים לדכאו?! בין נופי הגולן לבורות ההרג?! פחות בא לי בטוב.

אני כותבת בזכר אבל ברור שהרוב הינן קוראות. אם יש קוראים - הם בדרך כלל מאוד ברורים (ולא, לא כולם מבקשים מותחנים או ספרים בכלכלה. תתארו לכן). ומבקשים דברים שדומים למשהו שאהבו בעבר.

יש המוני ספרי חופשה מגניבים. השניים החביבים עלי בשנים האחרונות הם "הדברים שאני רוצה" של גרגואר דלקור. הספר- חד משמעית לא הסרט. והמזוודה של גברת סינקלייר . סיפורים פשוט מוצלחים שכתובים היטב. 

אה. והסוף הוא טוב. לא קיטש צפוי  כמו ב- com/rom (למדתי מושג חדש ואני חולקת- com/rom - קומדיה רומנטית. חשוב, נכון?!) אלא באמת טוב. כזה שעוצרים רגע וחושבים. ואז נהנים עוד יותר.

אבל כשהעו"ש לא ממש מאפשר קריביים, שלא לומר אילת בעונה, שלא לומר אילת מחוץ לעונה, שלא לומר יום כייף בחיפה...

אני נוסעת בספרים. אפילו לא חייבים לקנות- עוד מידע חשוב שנלמד היום- יש ספריות. הן לא נסגרו יחד עם סיום הלימודים בבית הספר. והכי חשוב- הן בחינם. גשו והשאילו.

ואז, אוהו, אפשר להגיע למקומות ממש מגניבים ולהכיר טיפוסים שלא בדיוק יושבים איתנו בליל הסדר או שרתו איתנו בצבא.

אחד מהם הוא מר ספיווט הצעיר.

הספר לא היה פופלרי במכירות. קשה, אם לא בלתי אפשרי כמעט למצוא אותו. אבל הוא שווה את ההשקעה בריבוע. 

שוב- למיטיבי קרוא. זה לא רומן רומנטי. זה ספר מרתק ומאתגר וכתוב מתוך ראשו של נער בן 12 - כפי הנראה על הספקטרום האוטוסטי שהוא קרטוגרף- כותב/מצייר מפות. הספר גם מעוצב כך שאנחנו קוראים ובו זמנית מבלים בראשו של הנער היקר הזה ומתחילים לראות את העולם כמוהו. יש גם עלילה. כמובן. אפילו מצוינת.

וברור לכם שיש מסע. מסע אדיר ואחר מכל מסע אחר שעשיתי וקראתי.

מעולם לא יצאתי לטיול אישי ומפחיד שכזה. אין לי אומץ. לטי אס - יש ובשפע ובחוסר מודעות ובוז לנסיבות.

מבחר יצירותיו של טי אס ספיווט של רייף לארסן.

אין דברים כאלו - במובן הישן של הביטוי.

בצילום דף לדוגמא וכריכה של הספר האהוב עלי בעולם כולו. הוא עוד יגיע. לא לדאוג.